Uspješan nastup u WW PMC takmičenju

Na websiteu Radiokluba Slovenj Gradec (S59DCD) pojavili su se nezvanični rezultati međunarodnog takmičenja Peace Message Cities (WW PMC Contest). Rezultati koje je ostvario naš Klub, ali i nekoliko drugih radioamatera iz Bosne i Hercegovine su razlog za slavlje.

U konkurenciji klupskih (multi-op) stanica koje su se javljale iz gradova glasnika mira, Radioklub Sarajevo (E74ALM) još jednom je osvojio prvo mjesto u svijetu. U pojedinačnoj konkurenciji (single-op), naš član Almas (E71W) plasirao se na drugo mjesto u svijetu. Nadamo se da će ovi rezlutati biti potvrđeni i u finalnom plasmanu.

Ostvareni rezultat nam je posebno značajan jer u ovoj godini naš Grad i naš gradonačelnik predsjedavaju Izvršnim odborom IAPMC organizacije. Stoga smo kao Klub koji nosi ime grada Sarajeva osjećali potrebu da dobrim plasmanom u radioamaterskom takmičenju WW PMC Contest damo svoj doprinos u popularizaciji značajne uloge koja je povjerena našem Gradu.